Strona główna
Dzień Świętego Patryka
Dzień Świętego Patryka przyniósł naszym uczniom wiele radości, inspiracji i okazji do świętowania kultury irlandzkiej.
Św. Patryk był chrześcijańskim misjonarzem, który w V wieku działał na terenie Irlandii. Przypisuje mu się różne cuda, m. in. przywracanie wzroku ślepcom, wskrzeszanie zmarłych oraz uwolnienie Irlandii od plagi węży.
Akcja TRON
15 marca 2024 roku uczniowie klasy 7, 4 i 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łączanach wzięli udział w grze terenowej Akcji tron. To Ogólnopolska kampania społeczna, która odważnie pokazuje, że kultura osobista i higiena w toaletach to tematy, o których warto rozmawiać. Uczniowie podzieleni na cztery grupy wykonywali kolejno zadania dotyczące higieny osobistej i zdrowia.
Komiksowy finał w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu
W czwartek 14 marca 2024 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom w Konkursie Plastycznym „KOMIKS PROMUJĄCY PRZEPISY I ZASADY RUCHU DROGOWEGO”
47 prac trafiło na konkurs plastyczny zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Grupę Medialną Sp. z o.o. i Rekord Grupę Mediową Sp. z o.o. w Radomiu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z subregionu radomskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie komiksu adresowanego do dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Międzynarodowy Dzień Matematyki i Międzynarodowy Dzień Liczby Pi
14 marca obchodzimy święto jednej z najbardziej inspirujących liczb na świecie: liczby Pi. Od 2019 roku – 14 marca – jest także świętem królowej nauk – matematyki.
Od XVIII wieku znana jest jako π – od pierwszej litery greckiego słowa oznaczającego obwód. Jest jedyną liczbą, która ma swoje święto. Inspiruje naukowców i artystów, którzy tworzą wierszyki ułatwiające zapamiętanie kolejnych cyfr jej rozwinięcia dziesiętnego, a polska noblistka Wisława Szymborska poświęciła jej jeden ze swoich wierszy.
Powiatowe Mazowieckie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym
7 marca 2024 r. uczniowie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łączanach w składzie: Mateusz Ziętek, Wiktor Piątek, Bartosz Minda wzięli udział w Eliminacjach Powiatowych Mazowieckich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym w Jedlińsku. Chłopcy zapewnili sobie w nich udział jako reprezentacja Gmina Wierzbica wygrywając turniej w Polanach.
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym
1 marca 2024 roku nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do akcji Szkoła Biega – Tropem Wilczym. Z tej okazji społeczność szkolna uczciła pamięć Wyklętych odśpiewaniem hymnu narodowego, przypomnieniem historii ich życia, odwagi i poświęcenia dla narodu polskiego.
Uczestnicząc w XII edycji Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na symbolicznym dystansie 1963 metrów, uczniowie promowali aktywność fizyczną, zdrowy styl życia i umiejętność rywalizacji.
Wycieczka do Radomia
Rano 28 lutego 2024r. uczniowie klas I - IV wyruszyli wraz z opiekunami: K. Szczepanik, M. Chodakowską, K. Szwed, M. Matogą, A. Cholewą do radomskiego Muzeum Historii Radomia, aby poznać dzieje Radomia od IX wieku aż do końca II wojny światowej. Uczniowie obejrzeli nowoczesną ekspozycję łączącą tradycyjną formę muzeum z multimediami i wizualizacją. Bogate, ponadtysiącletnie dzieje Radomia przedstawione zostały zarówno za pomocą historycznych artefaktów, jak i licznych filmowych i fotograficznych aplikacji (w dużej części dźwiękowych), łączących walor edukacyjny z grą i zabawą. Nie zabrakło również dobrej zabawy. Uczniowie mogli wcielić się w postacie historyczne.
Spotkanie z druhami OSP w Łączanach
29 lutego 2024 r. gościliśmy w szkole prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączanach pana Rafała Romanowskiego i sekretarza pana Janusza Rolę.
Celem spotkania było zainteresowanie dzieci i młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz zachęcenie do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Strażacy opowiedzieli czym zajmuje się i jak działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, zaprezentowali wyposażenie i umundurowanie jej członków.
,,O rybaku i złotej rybce" - teatrzyk w przedszkolu
Na podsumowanie tematyki związanej z teatrem, baśniami i bajkami do naszego przedszkola przybył teatrzyk kukiełkowy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały bajkę pt.: ,,O rybaku i złotej rybce". Uśmiech nie znikał naszym widzom z twarzy, a po przedstawieniu dzieci chętnie dzieliły się wrażeniami. Wszyscy zgodnie przyznają, że nie można być zachłannym i myśleć tylko o sobie.
Gminny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt
22 lutego 2024 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kornelia Marchewka Magdalena Minda wzięła udział w gminnym turnieju tenisa stołowego dziewcząt, który odbył się w Polanach. Turniej wygrała drużyna z Dąbrówki Warszawskiej natomiast uczennice naszej szkoły zajęły ostatecznie czwarte miejsce.
Spotkanie z pisarką Elizą Mikulską
„Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika…”
J. Iwaszkiewicz
Dnia 21 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z autorką książki "Zaczarowana Pani Bibliotekarka", panią Elizą Mikulską. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas I-VIII.
Pisarka opowiedziała zgromadzonym słuchaczom o swojej twórczości. Razem z uczniami znalazła odpowiedź na pytanie: gdzie kryje się empatia? Następnie zaprezentowała fragment książki "Pani bibliotekarka na tropie" oraz odpowiadała na pytania uczniów. Powieść przenosi czytelników do świata biblioteki i książek, porusza współczesne ważne tematy. Na zakończenie spotkania rozdała autografy i wykonano pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego.
Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.
21 lutego na 3 i 4 lekcji uczniowie naszej szkoły upamiętnili Dzień Języka Ojczystego. Na poziomie klas 1-3 i 4-8 podzieleni na grupy zmagali się z zawiłościami języka polskiego. Wszyscy uczniowie sprawdzili swoje umiejętności ortograficzne, zgłębili wiedzę z zakresu poprawności językowej, stosowania wielu kłopotliwych form wyrazowych. Podzieleni na grupy rywalizowali rozwiązując quizy, rebusy i zagadki językowe, co dawało im ogromną satysfakcję. Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni.
Dzień Dinozura w przedszkolu
"Dawno temu na świecie żyły wielkie zwierzęta.
Nikogo nie znajdziecie, kto mógłby je pamiętać."
26 lutego nasze przedszkolaki świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów.
5
Miłość nie tylko od święta… – walentynki w naszej szkole
Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.
Gminny Turniej Tenisa Stołowego Chłopców
15 lutego 2024 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie:
Mateusz Ziętek
Wiktor Piątek
Bartosz Minda
wzięła udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w Zalesicach
Do turnieju przystąpiły drużyny z Zalesic, Łączan, Dąbrówki Warszawskiej i Polan.
Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze zarówno w singlu jak i deblu. Przegrali tylko jednego seta na 16 rozegranych, zajmując bezapelacyjne pierwsze miejsce w turnieju!
Lekcja w kinie
13 lutego o godzinie 8:10 uczniowie naszej szkoły, klasy 4 – 8, wyruszyli wraz z opiekunami: M. Makowską, M. Górką – Fituch, B. Chmielnickiem i I. Rolą do radomskiego kina Helios, aby poznać niezwykłe zagadnienia sztuki filmowej. Uczniowie zobaczyli jak szerokie jest pojęcie utworu filmowego, że praca nad filmem wymaga sztabu ludzi i perfekcyjnej organizacji, a na ostateczny efekt ma wpływ wiele czynników. Kto za nie odpowiada? Jak połączyć elementy tej układanki w jedną całość, która wzbudza w nas wachlarz emocji? Dlaczego niektóre filmy wzruszają, a inne przerażają? Na te wszystkie pytania odpowiedział wykład przed projekcją filmu.
Dzień Pizzy w przedszkolu
W ramach programu ,,Z kulturą mi do twarzy" 9 lutego przedszkolaki świętowały Dzień Pizzy. Dzieci odbyły wirtualną podróż do Włoch , poznając zwyczaje, muzykę i kuchnię włoską. Na podwieczorek wszyscy ze smakiem zajadali się potrawą pochodzącą z Włoch a mianowicie
Było bardzo wesoło i smacznie.
Zabawa choinkowa
8 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Jest to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu imprez szkolnych. Atrakcji było co niemiara. Tańce, konkursy, ciekawe stroje, poczęstunek. To wszystko złożyło się na miłą i niepowtarzalną atmosferę.
Do zabawy w tegorocznym balu zaprosił nas DJ Dawid, który przez kilka godzin serwował wszystkim najlepsze hity. Piosenki na pewno się podobały, sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów.
Niezwykłe lekcje historii
W ramach przedsięwzięcia w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łączanach zostały przeprowadzone lekcje z zakresu edukacji historyczno-patriotycznej na temat Powstania Warszawskiego z wykorzystaniem wyjątkowych materiałów edukacyjnych.
Na zakończenie akcji, dzięki wsparciu Ministra Edukacji i Nauki nasza szkoła otrzymała również bezpłatne egzemplarze gry “Cenzura”.
Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 19.07.2025Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 77290